İçeriğe geç

Blog

WordPress Hata Ayıklama Modu (Debug) Nasıl Aktif Edilir?

WP Debug Mod Nedir? Ne İşe Yarar? Bir eklenti geliştirirken, mevcut bir eklentinin oluşturduğu sorunları veya sitenizin çalışmasını bozan herhangi bir sebebi bulmak için debug mod kullanılmaktadır. Debud Mod aktif ise PHP hataları ekrana yansıyacak ve problemin çözülmesine yardımcı olacaktır. WP Debug Mod Nasıl Aktif Edilir? Debug mod aktif etmek oldukça kolaydır. Aşağıdaki kodu wp-config.php dosyasına yerleştirerek aktif edebilirsiniz. Eğer… Daha fazlasını oku »WordPress Hata Ayıklama Modu (Debug) Nasıl Aktif Edilir?

WordPress Cronlar Nasıl Devre Dışı Bırakılır?

WP-CRON’lar WordPress sitenizdeki zamanlanmış görevleri yerine getirmek için kullanılan sistemdir. Örnek olarak ileri tarihli yazı yayınlama veya zamanlanmış yedekleme vs gibi zaman gerektiren her türlü eklenti WP-CRON kullanmaktadır. Sitenizde çok fazla cron kullanan eklenti var ise siteniz sunucunuzun kalitesine bağlı olarak yavaşlayabilmekte hatta down olabilmektedir. Bazı durumlarda cronlar çok gereklidir. Özellikle e-ticaret siteniz var ise zamanlama kullanan birçok eklenti kullanmak… Daha fazlasını oku »WordPress Cronlar Nasıl Devre Dışı Bırakılır?

Hezarfen WooCommerce İl,İlçe,Mahalle Eklentisi

Özellikler Hezarfen eklentisi WooCommerce ödeme sayfanızı Türkiye’ye uyumlu hale getiren benzersiz bir eklentidir. Eklenti ücretsiz olarak sunulmaktadır. Eklenti sayesinde ödeme sayfanıza il, ilçe, mahalle seçim özellikleri ekleyebilir, ödeme sayfasını tek tuşla sıralayabilir ve vergi alanları ekleyebilirsiniz. Bireysel ve Kurumsal seçilebilir vergi alanları eklenebilir. T.C. Kimlik alanı veritabanınıza şifrelenerek güvenli bir şekilde kaydedilir. İl,İlçe ve Mahalle Seçimi Intense Hezarfen for WooCommerce… Daha fazlasını oku »Hezarfen WooCommerce İl,İlçe,Mahalle Eklentisi

WooCommerce Yöneticiye Sipariş Bildirimi Pandasms ile Nasıl Yapılır?

WooCommerce Yöneticilere Sipariş Bildirimi WooCommerce dünyada giderek yaygınlaşan açık kaynaklı bir e-ticaret platformudur. Bu yazımızda Türkiye’de de oldukça yaygın kullanımı bulunan WooCommerce altyapısını kullanan e-ticaret firmalarının yeni sipariş aldıklarında; yöneticilere, muhasebe departmanlarına veya sipariş hazırlayacak personellere SMS ile nasıl sipariş bilgilendirmesi yapabileceklerini anlatacağız. Kargolama süreçlerini yürütecek personelleri SMS ile hızlıca bilgilendirmiş olacaksınız. PandaSMS Kullanmaya Nasıl Başlarım? PandaSMS for WooCommerce eklentimiz,… Daha fazlasını oku »WooCommerce Yöneticiye Sipariş Bildirimi Pandasms ile Nasıl Yapılır?

E-Ticaret Nedir Nasıl Yapılır

E-Ticaret Nedir? Nasıl Yapılır?

Son dönemlerin gözdesi haline gelen E-Ticaret kavramı pek çok girişimci ve yatırımcı tarafından araştırılan bir konu haline gelmiştir. Geçmiş yıllara nazaran günümüzde birçok ürünün internet ortamından satıldığının ve alındığının farkındayız. Sizlerinde aklında sanal pazar ortamını kullanarak ticaret yapma fikri varsa E- Ticaret kavramı ile ilgili detayların yer aldığı yazımızı inceleyebilirsiniz. Hemen sizlere E-Ticaret hakkında bilgileri aktararak püf noktalarını paylaşalım. E-Ticaret… Daha fazlasını oku »E-Ticaret Nedir? Nasıl Yapılır?

7 Adımda Yurtdışı Kargo Detayları

7 Adımda Yurtdışı Kargo Detayları

Yurtdışı kargo, en kısa ifade ile bir ülkeden başka bir ülkeye yapılan gönderimlere denilmektedir. Değişik kargo seçenekleri ile yapılan bu gönderiler E- Ticaret sisteminin dünya genelinde aktif bir şekilde kullanılmaya başlaması ile birlikte oldukça rağbet görmeye başlamıştır. Birçok kişi de gerek ürün satışı anlamında gerekse ürün alımı anlamında yurtdışı kargo işlemlerinin nasıl yapıldığı ve sürecin nasıl işlediğine dair bilgi edinmeye… Daha fazlasını oku »7 Adımda Yurtdışı Kargo Detayları

WooCommerce ve E- Ticaret İlişkisi

WooCommerce ve E- Ticaret İlişkisi

Geçmiş yıllarda alışverişler fiziki şubeler aracılığı ile tek tek gezilerek yapılırken, günümüzde internet ortamından bir tık ile istenilen ürünün fiyat karşılaştırılması da yapılmak suretiyle önümüze geldiği aşikârdır. Çağımızın bir gereği haline gelen internet ortamı birçok girişimci ve yatırımcı içinde adeta bir sanal pazar haline gelmiştir. WooCommerce isimli eklenti ile birlikte E- Ticaret sektörüne atılmak isteyen pek çok kişide bu konuda… Daha fazlasını oku »WooCommerce ve E- Ticaret İlişkisi

E- İhracat Nedir? Avantajları Neledir?

E- İhracat Nedir? Avantajları Neledir?

Son dönemlerde teknolojinin gelişmesi ve sanal pazarların oluşturulması pek çok girişimci ve yatırımcının ticari faaliyetlerini E- İhracat kullanarak yapmasını sağlamıştır. Teknoloji çağı olarak adlandırılan bu çağda birçok kişi alışverişlerini internet ortamından gerçekleştirme, birçok kişi ise ürünlerini artık internet ortamı aracılığı ile satmaktadır. Bu alış ve satışlar neticesinde meydana gelen E- İhracat kavramını sanırım duymayanımız yoktur. Peki, E-İhracat hakkında daha fazla… Daha fazlasını oku »E- İhracat Nedir? Avantajları Neledir?

WooCommerce Yurtiçi Kargo ile SMS Bildirimi

Önceki yazılarımızda WooCommerce ile SMS gönderimi eklentisi hakkında bilgi vermiştik. Ek olarak Yurtiçi Kargo Entegrasyonu ile birçok tetikleyici sayesinde özelleştirilebilir kargo bilgilendirme SMS’leri gönderebilirsiniz. Son zamanlarda e-ticaret çok fazla hız kazandı ve e-ticaret firmaları birbirleri ile teknoloji ve hız bakımından hatırı sayılır bir şekilde yarışmakta. İnternetten alışveriş yapan müşteriler kargolarının nerede, hangi aşamada olduğunu sürekli takip etmek istiyor. Özellikler WooCommerce… Daha fazlasını oku »WooCommerce Yurtiçi Kargo ile SMS Bildirimi

woocommerce gizlilik politikası

WooCommerce Onay Kutulu Gizlilik Politikası Sayfası Nasıl Eklenir?

Önceki yazımızda Mesafeli Satış Sözleşmesi ve Ön Bilgilendirme Formu hakkında bilgi vermiştik. Bu yazımızda ise yine web sitenizde olması gereken metinlerden olan Gizlilik Politikası’ndan bahsedeceğiz. Gizlilik politikasında olması gerekleri kısaca anlatmak gerekirse; Web sitenizde toplanan kişisel verilerin hangi amaçla ve nasıl kullanılacağı, kimlerle paylaşılacağı, ne kadar süre ile tutulacağı, nerde tutulduğu, çerezlerin kullanımı, anonimleştirme olup olmayacağı gibi konuları ayrıntılı şekilde… Daha fazlasını oku »WooCommerce Onay Kutulu Gizlilik Politikası Sayfası Nasıl Eklenir?